Odszkodowanie po wypadku cz.2

Posted on Lis 1, 2013

Odszkodowanie po wypadku cz.2

Odszkodowanie po wypadku z polisy AC. Odszkodowanie po wypadku pojazdu możemy otrzymać z polisy AC i OC. W przypadku polisy AC odszkodowanie po wypadku nie zostanie wypłacone jeżeli, szkoda powstała w pojeździe innym niż jego przeznaczenie, jeżeli szkoda została spowodowana specjalnie, umyślnie, lub na skutek wielkiego zaniedbania.

Odszkodowanie po wypadku z tytułu polisy AC, nie zostanie wypłacone także kierowcą, którzy w trakcie trwania szkody byli pod wpływem alkoholu, lub innych środków odurzających jak narkotyki i niektóre leki.

W przypadku kiedy kierowca nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu, przegląd techniczny samochodu nie był ważny, pojazd był wykorzystywany niezgodnie z przeznaczeniem, firma ubezpieczeniowa również uchyli się od przyznania nam odszkodowania po szkodach poniesionych w takim wypadku.

Najczęściej odszkodowanie po wypadku wypłacane jest do 30 dni od zgłoszenia szkody u ubezpieczyciela, lub 30 dni od zakończenia postępowania wyjaśniającego okoliczności szkody. Warto czytać umowę, którą podpisujemy z ubezpieczycielem, będziemy mieć wtedy jasność jakie przysługują nam prawa, a kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Czytając ją po wypadku, może już być za późno.

Kancelaria Komornika

Zostaw komentarz