Odszkodowanie po wypadku cz.2

Posted on Lis 1, 2013

Odszkodowanie po wypadku cz.2
CON-TRUST S.C Teresa Ostrowska & Marek Ostrowski Usługi hostingowe oferuje firma plocman - tworzenie stron internetowych

Odszkodowanie po wypadku z polisy AC. Odszkodowanie po wypadku pojazdu możemy otrzymać z polisy AC i OC. W przypadku polisy AC odszkodowanie po wypadku nie zostanie wypłacone jeżeli, szkoda powstała w pojeździe innym niż jego przeznaczenie, jeżeli szkoda została spowodowana specjalnie, umyślnie, lub na skutek wielkiego zaniedbania.

Odszkodowanie po wypadku z tytułu polisy AC, nie zostanie wypłacone także kierowcą, którzy w trakcie trwania szkody byli pod wpływem alkoholu, lub innych środków odurzających jak narkotyki i niektóre leki.

W przypadku kiedy kierowca nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu, przegląd techniczny samochodu nie był ważny, pojazd był wykorzystywany niezgodnie z przeznaczeniem, firma ubezpieczeniowa również uchyli się od przyznania nam odszkodowania po szkodach poniesionych w takim wypadku.

Najczęściej odszkodowanie po wypadku wypłacane jest do 30 dni od zgłoszenia szkody u ubezpieczyciela, lub 30 dni od zakończenia postępowania wyjaśniającego okoliczności szkody. Warto czytać umowę, którą podpisujemy z ubezpieczycielem, będziemy mieć wtedy jasność jakie przysługują nam prawa, a kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Czytając ją po wypadku, może już być za późno.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *