Odszkodowanie cz.2

Posted on Lip 8, 2013

Odszkodowanie cz.2
http://www.bisnode.pl/blog/nowe-ostrzejsze-zasady-w-zamowieniach-publicznych/ Adwokat Moszczyńska

W dzisiejszych czasach sytuacja ludzi, którzy ucierpieli w wypadkach jest z całą pewnością dużo lepsza, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Chodzi tu o wprowadzone akty prawne, które regulują wiele spraw, takich jak odszkodowanie w wyniku kolizji. To na pewno bardzo pozytywne zmiany, które należy z całą stanowczością pochwalić. Skoro istnieją odpowiednie przepisy, to nie pozostaje nic innego, jak się do nich odwołać w razie potrzeby.

Pozwala to na uzyskiwanie właściwych sum pieniężnych ze strony ubezpieczycieli, którzy gwarantują odszkodowanie. Chodzi tu o wszystkie rodzaju wypadków, jakie tylko są możliwe. Najczęściej dochodzi do nich na skutek zderzenia się dwóch samochodów, taka wiedza wypływa chociażby z dostępnych powszechnie danych i statystyk. Jednak równie niepokojące są wypadki, gdzie cierpią pasażerowie autobusu czy tramwaju.

Wtedy większa liczba osób narażona jest na utratę zdrowia i pozostaje to poza wszelką dyskusją. Wszyscy mają prawo, aby ubiegać się w późniejszym czasie o odszkodowanie. Przecież nie ponoszą absolutnie żadnej winy w całym tym wydarzeniu. Obywatele zapłacili za bilet i mogli oczekiwać, że spokojnie i bezpiecznie dotrą do wyznaczonego celu.

Tak się jednak nie stało, dlatego też mają możliwość walczyć o odszkodowania, które się im należą. Oczywiście bardzo dobrze, gdy poszkodowani ludzie są ubezpieczeni i tym samym posiadają niemal stuprocentową pewność, że po niedługim czasie zostaną im wypłacone odpowiednie kwoty pieniężne. Na szczęście zdecydowana większość ludzi tak postępuje.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *