Odszkodowanie po wypadku cz.2

Posted on Lis 1, 2018

Odszkodowanie po wypadku cz.2

Odszkodowanie po wypadku z polisy AC. Odszkodowanie po wypadku pojazdu możemy otrzymać z polisy AC i OC. W przypadku polisy AC odszkodowanie po wypadku nie zostanie wypłacone jeżeli, szkoda powstała w pojeździe innym niż jego przeznaczenie, jeżeli szkoda została spowodowana specjalnie, umyślnie, lub na skutek wielkiego zaniedbania.

Czytaj dalej »

Odszkodowanie Wypadkowe

Posted on Paź 5, 2018

Odszkodowanie Wypadkowe

Jeżeli doznaliśmy urazu w trakcie wypadku lub kolizji drogowej możemy ubiegać się o odszkodowanie powypadkowe z polisy OC i AC. Powinniśmy otrzymać pieniądze rekompensujące szkody materialne, czyli uszkodzenie pojazdu, oraz utratę jakiegoś mienia, zniszczenie tego mienia. Odszkodowanie powypadkowe powinno obejmować także utratę zdrowia, czy zadośćuczynienie za dojazdy do specjalistów, pokrycie kosztów badań, rehabilitacji, zakup leków i środków opatrunkowych.

Czytaj dalej »

Odszkodowania Komunikacyjne cz.2

Posted on Wrz 24, 2018

Odszkodowania Komunikacyjne cz.2
Doradzamy.to

Raz na jakiś czas dochodzi niestety do przykrych wypadków komunikacyjnych i wydaje się, że walka z tym zjawiskiem to poważne wyzwanie, z którym trzeba się w najbliższym czasie zająć. Ludzie, którzy ucierpieli na skutek jakiejś kolizji mają naturalnie prawo, aby ubiegać się o odszkodowania komunikacyjne i trzeba powiedzieć, że wielu z nich faktycznie postępuje w ten sposób. Należy jedynie posiadać właściwą wiedzę, gdzie wypada się zgłosić po takim wypadku.

Jeśli już ten warunek zostanie dopełniony to nie powinno być większych przeszkód z ubieganiem się o odszkodowania komunikacyjne.

One po prostu w niektórych przypadkach się należą i pozostaje tylko z tego korzystać.

Zadośćuczynienie za poniesione szkody musi być przecież w jakiś sposób widoczne i ewentualna kwota pieniężna byłaby tu raczej odpowiednią metodą. Najważniejsze, by występować z wnioskiem o odszkodowania komunikacyjne zaraz po wypadku, wtedy istnieje największa szansa, że urzędnicy je przyznają. Najpierw oczywiście muszą oni zapoznać się z całą sprawą i wszystkimi okolicznościami. Dopiero po takiej szczegółowej analizie zapadają ostateczne decyzje.

Warto o tym wiedzieć i się z niczym nie spieszyć. Lepiej poczekać kilka dni dłużej i odebrać należne pieniądze. W zdecydowanej większości przypadków tak się właśnie dzieje i spora część wniosków o odszkodowania zostaje rozpatrzona pozytywnie, co z pewnością napawa dużym optymizmem. Szczególnie te osoby, które same zamierzają wystąpić z tego typu inicjatywą. Nie ma się, czego obawiać, tylko walczyć z całych sił o swoje prawa.

Czytaj dalej »

Odszkodowanie cz.1

Posted on Gru 4, 2013

Odszkodowanie cz.1

Odszkodowanie możemy uzyskać w różnych przypadkach. Odszkodowanie z Policy OC, czyli odpowiedzialności cywilnej należy się wszystkim, którzy użytkują pojazdy mechaniczne, takie jak samochody osobowe, ciężarówki, traktory, motory i tym podobne.

Odszkodowanie należy nam się w przypadku kiedy, dojdzie do wypadku w trakcie poruszania się pojazdu, podczas wsiadania i wysiadania z niego, garażowania, załadunku i rozładunku, oraz podczas postoju takiego pojazdu.

Odszkodowanie otrzymuje także osoba poszkodowana, jeżeli to my spowodujemy kolizje w takich warunkach, czyli polisa OC nie tylko jest, aby zadośćuczynić nam szkodę, ale także, aby chronić nasz majątek w wypadku spowodowania szkody. Ubezpieczenie OC uprawnia nas do odszkodowania w przypadku uszkodzenia ciała, oraz uszkodzenia pojazdu, w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia naszego mienia, utraty zdrowia.

Możemy się domagać zwrotu kosztów leczenia, naprawy samochodu, dojazdów do specjalistów oraz wszelkich poniesionych kosztów związanych z powrotem do zdrowia ubezpieczenia komunikacyjne Poznań. Odszkodowanie z tytułu polisy OC jednak może nam nie zostać wypłacone jeżeli, odszkodowanie miało by być niższe, niż 50% najmniejszego wynagrodzenia, jeżeli w kolizji uczestniczyły dwa pojazdy tego samego posiadacza.

Czytaj dalej »

Odszkodowania Powypadkowe cz.2

Posted on Wrz 15, 2013

Odszkodowania Powypadkowe cz.2

Do świadomości większości ludzi powoli zaczyna docierać bardzo istotny fakt, że powinni być ubezpieczeni na wszelkie możliwe ewentualności. Wydaje się to wręcz obowiązkiem, którego należy przestrzegać i pilnować. Na szczęście spora liczba osób zdaje sobie z tego sprawę i postępuje zgodnie z powyższymi zaleceniami i wskazówkami.

Nigdy nie wiadomo, czy nie zdarzy się na przykład jakieś nieszczęście podczas kierowania własnym samochodem – ubezpieczenie samochodu

Czytaj dalej »

Odszkodowania Komunikacyjne cz.1

Posted on Wrz 14, 2013

Odszkodowania Komunikacyjne cz.1

Sytuacja omówiona w tym artykule zdarza się niezwykle często – wielu kierowców, kupując swój nowy, czasami pierwszy, wymarzony samochód staje przed dylematem wykupienia pakietu ubezpieczenia dla swojego auta, które w razie kolizji umożliwiałoby wypłatę koniecznej rekompensaty występującej pod pojęciem odszkodowania komunikacyjne.

Jednym z głównych powodów, dla których warto zaopatrzyć się w popularne na rynku i potocznie zwane ubezpieczenie AC może być to, że usługa ta umożliwia nam wypłatę odszkodowania komunikacyjne nawet w wypadku, kiedy to my jesteśmy winowajcami danego zdarzenia drogowego.

W odróżnieniu do obowiązkowego ubezpieczenia, OC jest ono jednak dobrowolne i jego wykupienie zależy od woli samego kierowcy – powstaje, więc pytanie, czy warto wydawać pieniądze na coś, co nigdy się może nie przydać ubezpieczenia komunikacyjne Poznań Po drugie, zakup pakietu ubezpieczenia dodatkowego, w zależności od wybranej przez nas firmy ubezpieczeniowej może być niekiedy bardzo drogi i niektórych kierowców po prostu na to nie stać. Jak pokazują jednak statystyki z przeszłości, warto pokusić się o wykupienie takiego pakietu, jeżeli tylko posiadamy wolne środki finansowe, które możemy na nie przeznaczyć.

Ubezpieczenie dodatkowe zapewnia nam, bowiem kompleksową pomoc podczas danego zdarzenia drogowego. Jeżeli więc nie chcemy być pozostawieni sami sobie w przypadku stłuczki i być pewnymi tego, że będziemy mogli ubiegać się o wypłatę odszkodowania na naprawę samochodu, takie ubezpieczenie powinniśmy wykupić. Wszystkie możliwe oferty, jak również adresy kontaktowe ubezpieczycieli dostępne są na stronach internetowych.

Czytaj dalej »